LIVE ΕΘΝΙΚΟΣ- ΠΑΟΚ

Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

Εβρος Σουφλίου-Ολυμπιάδα Α.Ο Αλεξανδρούπολης 62-75 ..Βίντεο

Ξεκινώντας ζεστά ο  Εβρος Σουφλίου πήρε προβάδισμα με 13-5 στο πρώτο 5΄.H πρώτη περίοδος βρήκε μπροστά το Σουφλί με 20-17 στη δεύτερη 34-30,  όμως στην τρίτη περίοδο πέρασε μπροστά η ομάδα της Αλεξανδρούπολης με 57-52 και διατήρησε  τη  διαφορά μέχρι το  τέλος  του  αγώνα 75-62 με τον οποίο τέλειωσε και ο αγώνας  του κυπέλλου Α φάση  Ανδρών Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ.. Η  ομάδα  της  Αλεξανδρούπολης με σωστές επιλογές σε άμυνα και επίθεση όπου πίεσε αρκετά και εκμεταλεύτηκε τα λάθη του Σουφλίου.Στην τέταρτη περίοδο καθάρισε σχεδόν εύκολα τον αγώνα.Ο Έβρος Σουφλίου προσπάθησε αλλά δεν άντεξε απέναντι στην Ολυμπιάδα που πέρασε στην Β΄ φάση.

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 34-30, 52-57, 62-75

Οι  συνθέσεις: ΑΣΑ Έβρος  Σουφλίου : Ντομανίδης , Πιστάλκας, Κατσαρός, Ποιμενίδης , Τιάκας , Κωνσταντινίδης , Καραμπάτσας , Κοντορεγιανίδης , Δεμερτζής , Κωνσταντινίδης,Ναθαναηλίδης,Γαβριηλίδης.
 Προπονητής Τσιακίρης Σταμάτης

Ολυμπιάδα Α.Ο Αλεξανδρούπολης: Μαλκίδης,Λιανός,Καλίφης,Γαβριηλίδης Μ,Λεμονίδης,Ζαχαρόπουλος,Μπάτσικας,Τρούπος,Γκογκίδης,Αλεξούδης,Πραπίγκας,Δαλακούρας,